Navigacija
Bendraujame
Remėjai
|
PER LIETŲ Į ŽAIGŽDES |
2014-08-08 Molėtai
Tvyrant vasaros karščiams, Pasieniečių klubo nariai nusprendė neatidėlioti išvykos į Mokėtų astronomijos observatoriją. Tačiau dėl didelio lankytojų skaičiaus ekskursiją buvo galima užsakyti ne naktiniam žvaigždžių stebėjimui, o vakarinei ekskursijai Lietuvos entokosmologijos muziejuje.
Didžiausia Lietuvos observatorija įsikūrusi Molėtų rajone 70 km į šiaurę nuo Vilniaus, ant Kaldinių kalvos (200 m virš jūros lygio) šalia mažo Kulionių kaimo. Netoliese po 2007-2008 m. atliktos renovacijos buvo atidaryta įspūdinga etnokosmologijos ekspozicija su apžvalgos bokštu ir ten įmontuotu teleskopu žvaigždžių stebėjimui.
Penktadienio vakarą, netikėtai prapliupus lietui, Pasieniečių klubo Vilniaus būrio nariai, susikooperavę keliais ekipažais pajudėjo link Molėtų raj. Tikslas – apsilankyti Molėtų astronomijos observatorijoje, tiksliau – jau minėtame muziejuje.
Artėjant link kelionės tikslo – lietus atsitraukė, danguje pasirodė vakarėjanti saulė. Observatorijos gidas, vedžiodamas po jos labirintus, supažindino su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis, originaliomis ekspozicijomis. Pasigėrėta nuostabia gamtovaizdžio panorama iš „kosminio laivo kajutės“.
Grįžtant link Vilniaus, stabtelta prie pakelyje esančio Luokesų ežero. Sutemoms apgaubus mitais garsėjantį ežerą, jo ir netoliese esančių kitų Aukštaitijos ežerų ir savo gimtų vietų istorijas papasakojo Valentinas Novikovas. Luokesų ežero dugne prieš keletą metų Lietuvos archeologai aptiko ir senųjų lietuvių gyvenviečių, buvusių virš ežero paviršiaus, liekanas. Kai kurie išvykos dalyviai išdrįso ir išsimaudyti vakarėjančiose vilnyse.
Gaila, jog tą vakarą esant ūkanotam dangui nepavyko išvysti žvaigždžių, bet kai kurie gyrėsi atvykstant klausęsi tokių žvaigždžių kaip Joe Cooker, Joe Dassin dainų. O gal kam net teko išvysti ir išgirsti dainuojant vietines Luokesų ežero undines...?
Daugiau nuotraukų čia
|
Jaunieji pasieniečiai kartu su jaunaisiais šauliais, policijos rėmėjais praleido vasaros atostogas Pasieniečių mokykloje |
Pirmą kartą šiais metais Valstybės sienos apsaugos tarnyboje esančių Jaunųjų pasieniečių būrelių nariai, Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai bei jaunieji policijos rėmėjai ir jų vadovai savo vasaros atostogų dalį praleido Pasieniečių mokykloje.
Dvi savaites trukusi (liepos 7–13 d. ir 2014 m. liepos 14–20 d.) Pasieniečių mokykloje veikė bendra jaunųjų pasieniečių, jaunųjų šaulių ir jaunųjų policijos rėmėjų vaikų vasaros poilsio stovykla. Kiekviename etape stovyklavo po vieną šimtą jaunuolių. Stovykloje dalyvavo jaunieji pasieniečiai iš Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos, Ignalinos rinktinės, Pasieniečių mokyklos, jaunieji šauliai iš Lietuvos miestų ir miestelių bei Vilniaus, Alytaus, Kauno, Marijampolės ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų jaunieji policijos rėmėjai.
Pasieniečių klubo iniciatyva vienyti ir remti Jaunojo pasieniečio būrelių veiklą Lietuvoje vainikavosi 2013 m. balandžio 3 d. Medininkuose pasirašyta Deklaracija „Dėl jaunojo pasieniečio būrelių plėtros“. Klubo valdybos nario, Pasieniečiųmokyklos viršininko Vytauto Strolios iniciatyva Pasieniečių mokykla šiemet rado galimybę surengti bendrą vasaros stovyklą kartu su Lietuvos šaulių sąjungos jaunaisiais šauliais. Ši stovykla - tai bendras Pasieniečių mokyklos, Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos policijos projektas.
Jaunuoliai mokėsi ir ilsėjosi Pasieniečių mokyklos bazėje. Stovykloje jaunieji stovyklautojai gyveno karišku režimu ir drausme, jiems vyko įvairios pratybos bei mokymai. Stovyklautojai mokėsi įvairių profesinių dalykų, šaudė tire, susipažino su ginklais, mokėsi atlikti savigynos imtynių pratimus bei vykdyti daugybę rikiuotės komandų. Nemažai dėmesio stovykloje buvo skirta sportui ir žaidimams. Taip pat jie lankėsis Pasieniečių muziejuje. Vaikams buvo papasakota apie būsimųjų pasieniečių gyvenimą mokykloje, apie pasieniečių profesiją ir apie tai, ko mokoma Pasieniečių mokykloje, apie priėmimą ir galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais.
Trečiadieniais Vilniaus rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis vaikų akis džiugino savo nuostabiais pasirodymais. Jaunuoliams buvo rodomi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato struktūrinių padalinių mobiliosios kuopos, raitojo būrio specialiai parengti pasirodymai, veikė saugaus eismo pamokos. Taip pat ir ugniagesiai gelbėtojai stovyklautojams pristatė savo parodomąsias programas.
Penktadieniais jaunuoliai dalyvavo organizuotame žygyje Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos saugomame ruože, čia jie tiesiogiai susipažino su pasieniečių darbu, pabuvojo prie išorinės Europos sąjungos valstybės sienos tarp Lietuvos ir Baltarusijos Respublikos.
Stovyklos metu jaunuoliai linksminosi diskotekose, vyko protų kovos bei karaoke vakarai. Stovyklautojai lankėsi prie Medininkų memorialo, svečiavosi Medininkų pilyje.
Ši stovykla - tai puiki pasieniečio profesijos populiarinimo priemonė, galimybė stovyklautojams įgyti patirties ir išbandyti save, sustiprėti fiziškai, išugdyti valią, discipliną, pagarbos jausmą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Pasieniečių mokyklos Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Dangutė Kivilšienė Pasieniečių klubo narė
Daugiau nuotraukų čia (papildyta 2014.07.15)
|
Pėsčiųjų žygis "Pasieniečių keliais" 2014 |
2014-06-15 Medininkai
(Pasieniečių klubo sekretorė Loreta Dumbauskienė)
Pasieniečių mokyklos, esančios Medininkų kaime Vilniaus rajone bazėje, šeštadienį buvo surengtas jau tradiciniu tapęs pėsčiųjų žygis, skirtas pirmosios sovietų okupacijos aukos - pasieniečio Aleksandro Barausko atminimui. Jame aktyviai alyvavo ir būrys Pasieniečių klubo narių.
Žygio tikslas – atminti ir pagerbti Laisvės gynimo ir didžiąsias netektis, pirmosios 1940-ųjų metų sovietinės invazijos į Lietuvą aukos, sargyboje žuvusio pasienio policijos Alytaus baro Ūtos pasienio sargybos viršininko A. Barausko 74-ąsias metines ir kitų, sąžiningai atlikusių savo pareigas ir tam paaukojusius savo brangiausią turtą - gyvybę, atminimą.
Į žygį susirinko didžiulis būrys šį sportą propaguojančių žygeivių. Dalyvavo nemažai komandų iš visuomeninių organizacijų, kariuomenės dalinių. Daugelis komandų - su savo vėliavomis.
Pasieniečių klubo vėliavą nešė valdybos pirmininko pavaduotojas Artūtas Čeida. Žygiavo Klaipėdos, Vilniaus, Medininkų, Ignalinos, Visagino, Marijampolės būrių klubiečiai. Kai kurie pasirinko lengvesnę 14 km trasą, kiti - ilgesnes - 21 ir 35 km distancijas.
Pakeliui keliautojai galėjo pasigrožėti puikiomis Medininkų kaimo apylinkėmis, vietinių gyventojų sodybomis, dalis maršruto ėjo išilgai valstybės sienos su Baltarusija, žygeiviai matė išorinės Europos Sąjungos įrangą. Nemažą etapą įveikusius žygeivius svetingai sutiko Medininkų pilyje įsikūrusio muziejaus darbuotojai. Svečiai galėjo pasižvalgyti po įdomias ekspozicijas pilies donžone, pažiūrėti parodą administraciniame muziejaus pastate. Pilies kieme Pasieniečių mokyklos darbuotojai vaišino garuojančia pasienietiška koše.
Visi klubiečiai savo iššūkius įveikė, gavo žygio dalyvio diplomus ir pasidžiaugę pabendravimo galimybe, išsiskirstė.
Daugiau nuotraukų iš renginio - čia
|
Pasieniečių klubo nariai pagerbė A. Barausko atminimą |
2014-06-13 Dubičiai, Ūta
(Pasieniečių klubo sekretorė Loreta Dumbauskienė)
Birželio 13 d., penktadenį, grupė Pasieniečių klubo (klubas) narių dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės organizuotame 1940 m. žuvusio pasieniečio Aleksandro Barausko 74-ųjų žūties metinių paminėjime.
Jame dalyvavo A. Barausko dukra, klubo garbės narė Ona Marija Brasiūnienė, Seimo narys Algis Kašėta, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, Varėnos savivaldybės atstovai, VSAT vadovai, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos kariuomenės Savanoriškųjų pajėgų ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai bei visų rinktinių ir užkardų vadų pavaduotojai, Varėnos rinktinės pasieniečiai, Ūtos kaimo gyventojai.
Alytaus baro VI rajono Ūtos sargybos viršininkas vyr. policininkas A. Barauskas buvo nužudytas 1940 m. birželio 15 d. naktį, sovietų armijos karių būriui neteisėtai kirtus Baltarusijos ir Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir užpuolus mūsų šalies pasienio policijos sargybos būstinę. Šv. Mišios už žuvusį pasienietį buvo laikomos Varėnos rajono Dubičių kaime esančioje Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje.
Vėliau visi renginio dalyviai nuvyko į Varėnos rajono Ūtos kaimą, kur prie atminimo ženklo žuvusiam pasieniečiui buvo surengta iškilminga ceremonija. Pirmiausia, susirinkusieji plojimais sutiko šiai datai skirtų tradicinių bėgimo varžybų dalyvių finišą. Šis, jau tradiciniu tapęs estafetinis bėgimas, prasideda prie sienos su Baltarusija ir tęsiasi 12,5 km. Greičiausiai šį atstumą įveikė VSAT Vilniaus rinktinės pasieniečių penketukas.
Minėjimo metu susirinkusiems kalbėjo Seimo narys A. Kašėta, vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas ir VSAT vadas V. Butinas. Buvo apdovanoti tarnyboje pasižymėję VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai.
Deja, netikėtai iš dangaus prapliupusi liūtis su kruša šiek tiek sutrumpino renginį ir pasienietiška koše teko vaišintis po skėčiais nuo lietaus, ten buvo įteiktas ir VSAT atminimo medalis "Aleksandras Barauskas 1899-1940" nuolatiniam šių renginių vedėjui žurnalistui ir skaitovui Juozui Šalkauskui.
Daugiau A. Žilėno nuotraukų iš renginio - čia
|
Tarnybinių šunų meistriškumo XVI Čempionatas |
|
|
Prisijungti
Šiandien
Rytoj gimtadienį švęs: Saulius SABUTKUS
Žurnalai
Paklausykite radijos
PARODOS
|