Navigacija
Bendraujame
Remėjai
|
Paminėtos Gintaro Žagunio 30-osios žuvimo metinės |
Tečiadienį Vilniuje paminėtos pasieniečio Gintaro Žagunio 30-osios žuvimo metinės. G. Žagunis – pirmasis po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje žuvęs pasienio pareigūnas.

Vilniaus arkikatedroje bazilikoje šv. Mišias už G. Žagunį aukojo vyriausiasis policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas. Sostinės Antakalnio kapinėse gėles ant žuvusio pasieniečio kapo padėjo ir tylos minute pagerbė Gintaro šeimos nariai ir artimieji, taip pat Seimo, Vyriausybės, Vidaus reikalų, Krašto apsaugos ministerijų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT, tarnyba), Lietuvos Muitinės vadovai, Pasieniečių klubo nariai, žuvusio pasieniečio bendražygiai, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai. Renginiams oraus iškilmingumo suteikė Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestro atliekamos melodijos.

Popietę pasienyje su Baltarusija esančiame Krakūnų kaime (Šalčininkų r. sav.), G. Žagunio žūties vietoje, kur iškilęs granito paminklas pasieniečiui, įvyko iškilmingas minėjimas. Čia buvo padėtos gėlės, pasakytos prasmingos kalbos. Ypač jautriai nuskambėjo citatos iš neseniai amžinybėn išėjusios Gintaro mamos Aldonos Žagunienės laiško tarnybai apie giliai išjaustas ir išmąstytas įžvalgas apie tikrąsias 1991 m. gegužės 19 d. tragiškai pasibaigusio išpuolio aplinkybes. Pasieniečio mama šiuo laišku paprašė papildyti G. Žagunio biografiją įrašu apie tai, kad Gintaras žuvo ne šiaip nuo nusikaltėlio kulkos, bet tapo organizuoto teroristinio išpuolio prieš Lietuvos pasienio apsaugos tarnybą auka. Ši nuostata buvo įamžinta kuriant atminimo ženklą, skirtą G. Žaguniui atminti jo 30-ųjų žuvimo metinių proga. Pirmasis ženklas „Gintaras Žagunis 1957-1991“ (autorius – skulptorius Algirdas Bosas) buvo skirtas Aldonai Žagunienei (po mirties) ir įteiktas dukrai Ramunei Grudzinskienei. Antrasis – VSAT Varėnos rinktinės Gintaro Žagunio užkardai ir įteiktas jos vadui Žydrūnui Vaikasui.

Renginio metu buvo pagerbtas ir šių metų kovą mirusios Gintaro mamos Aldonos Žagunienės atminimas. Pabaigoje minėjimo dalyvius iš oro pasveikino ir Gintaro žygdarbį pagerbė VSAT sraigtasparnio „Eurocopter“ įgula.
G. Žagunio pagerbimas vyko dar tebesitęsiančio karantino sąlygomis, laikantis visų karantino metu nustatytų saugumo reikalavimų.

Trečiadienio rytą Pasieniečių mokykloje, Medininkų kaime (Vilniaus r. sav.), dalyvaujant visiems kursantams ir mokyklos dėstytojams buvo iškilmingai paminėtas Gintaro žygdarbis. Pasieniečių mokykloje veikiančiame Pasieniečių muziejuje atidaryta G. Žagunio 30-osioms žūties metinėms skirta paroda. Tos pačios dienos Vidurdienį, 12 val. Gintaro atminimas buvo pagerbtas tylos minute visuose VSAT padaliniuose.
Pasieniečių muziejaus vadovė Gerda Urbonienė G. Žagunio fondo pagrindu parengė puikų reportažą, kurį galite pamatyti adresu: https://www.facebook.com/pasienislt/posts/2787601898161189
Daugiau informacijos: Valstybės sienos apsaugos tarnyba | Facebook; www.pasienis.lt

Pasieniečių klubo delegacija trečiadienį aplankė ir pirmojo po nepriklausomybės pasienio apsaugai vadovavusio Virginijaus Česnulevičiaus kapą Antakalnio kapinėse, padėjo gėlių.
|
Šaukiamas Pasieniečių klubo visuotinis susirinkimas |

PASIENIEČIŲ KLUBO VALDYBA SKELBIA VISUOTINĮ NARIŲ SUSIRINKIMĄ
BIRŽELIO 5 D. 11 VAL. MEDININKUOSE
VISUOTINIO SUSIRINKIMO DIENOTVARKĖ
Susirinkimo data ir laikas: 2021-06-05 (šešt.) 11.00 val.
Susirinkimo vieta: Pasieniečių mokyklos (Pasieniečių g. 11, Medininkai) amfiteatrinė salė.
Susirinkimo klausimai:
1. Pasieniečių klubo valdybos veiklos ataskaitos tvirtinimas.
2. Pasieniečių klubo Revizijos komisijos ataskaitos tvirtinimas.
3. Pasieniečių klubo Etikos komisijos ataskaitos tvirtinimas.
4. Pasieniečių klubo Prezidento – valdybos pirmininko rinkimas.
5. Pasieniečių klubo valdybos narių rinkimas.
6. Pasieniečių klubo Revizijos komisijos narių rinkimas.
7. Pasieniečių klubo Etikos komisijos narių rinkimas.
8. Kiti klausimai.
Papildoma informacija:
1) planuojantys dalyvauti visuotiniame susirinkime turi iš anksto, bet ne vėliau, kaip iki š. m. birželio 3 d. užsiregistruoti klubo valdyboje el. p. pasienieciuklubas@gmail.com (neužsiregistravę į renginį nebus įleidžiami);
2) karščiuojantys ar akivaizdžiai turintys ligos požymių klubo nariai į Pasieniečių mokyklos teritoriją nebus įleidžiami;
3) visuotinis susirinkimas bus organizuojamas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020-11-04 nutarimo Nr. 1226 ,,Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.8.1 papunkčiu (galiojanti suvestinė redakcija nuo 2021-05-11 iki 2021-05-16) ir užtikrinant nustatytus reikalavimus dėl nekomercinių renginių uždarose erdvėse organizavimo;
4) susirinkimo dalyviai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama nešioti veido skydelį);
5) pertraukų metu atvirose vietose galima būriuotis ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis ir laikantis saugaus atstumo;
6) dėl karantino apribojimų transportas iš Vilniaus į Medininkus ir atgal centralizuotai nebus organizuojamas. Vykstantys savo transportu turi užtikrinti, kad būtų vykstama ne didesnėmis nei 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėmis;
7) dėl karantino apribojimų po renginio maitinimas (bendras vaišių stalas) nebus organizuojamas;
8) Lietuvos Respublikos Vyriausybei ar Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijos vadovui priėmus sprendimą dėl karantino režimo sugriežtinimo, klubo valdybos sprendimu visuotinis susirinkimas gali būti atšauktas;
9) neįvykus visuotiniam susirinkimui, klubo valdyba dėl pakartotinio visuotinio susirinkimo datos ir vietos informuos papildomai.
__________________________
|
Dar vienas karantininis dviračių žygis |
Tęsdami Lazdijų dviračių žygių tradicijas, 2021 gegužės 12 dieną Pasieniečių klubo nariai keliavo Vilniaus apylinkėse Žaliųjų ežerų kraštovaizdžio draustiniu. Buvę tarnybos vadai A.Songaila ir S.Stripeika bei pavaduotojai V.Novikovas ir V.Zabarauskas pasirinko žygio trasą, kuri didžiąją dalimi sutapo su Žaliųjų ežerų taku ir driekėsi įdomiomis ir vaizdingomis vietomis.

Pakeliui žygeiviai aplankė Verkių dvaro sodybą. Legendiniai Verkiai lietuviams žinomi kaip Krivių Krivaičio Lizdeikos gimtoji vieta. Ne mažiau garsus buvęs ir Verkių dvaras – ilgaamžė Vilniaus vyskupų rezidencija.
„Balsio“ ežero paplūdimys – vienas populiariausių Vilniuje. Skaičiuojama, kad geru oru čia kasdien apsilanko keli tūkstančiai poilsiautojų. Šiuo metu jis dar laisvas, nors žygio dieną oras buvo tikrai vasariškas.
Kviečiame visus išsitraukti savo dviračius ir važiuoti į gamtą, ten virusų nėra, o „Corona“ tik alus atsigaivinti poilsio valandėlę.
Daugiau fotografijų iš renginio čia.
V. Zabarausko informacija
|
Pasieniečiai pagerbia savo rėmėjus - apdovanotas K. Balsys |
Pasieniečių muziejuje, įsikūrusiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pasieniečių mokykloje Medininkuose (Vilniaus r. sav.), balandžio 30 d. atminimo ženklu "Pasienietis-savanoris 1990-2020" buvo apdovanotas Kazimieras Balsys, talkinęs pasieniečiams per 1991 m. sausio įvykius.

K. Balsys – statybininkas restauratorius įsirašė į istoriją, dar sovietmečiu išdrįsęs atkurti Vytį ant Vilniaus Aušros vartų. Neliko Kazimieras abejingas ir Lietuvai kovojant dėl savo nepriklausomybės. 1991 m. sausio-gegužės mėn. jis ne kartą skolino savo medžioklinį šautuvą pasieniečiams, rizikuodamas savo ir artimųjų gerove, sveikata ir net gyvybe. Iš šio šautuvo pasienyje buvo paleistas pirmas kovinis šūvis po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo. K. Balsio iniciatyva šis ginkas tapo ir Pasieniečių muziejaus eksponatu.

Apdovanojimą K. Balsiui įteikė Pasieniečių klubo Vilniaus būrio vado pavaduotojas Artūras Armonavičius kartu su Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus pirmininko pavaduotojus Vytautu Račkausku. Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo Pasieniečių mokyklos viršininkas Devidas Kaminskas.

Atminimo ženklą "Pasienietis-savanoris 1990-2020" įsteigė klubo Vilniaus būrys Krašto apsaugos departamento Pasienio apsaugos tarnybos įkūrimo 30-mečio proga 2020 m. Jis teikiamas už pasiaukojimą, ryžtą ir drąsą saugant valstybės sieną ir ginant Lietuvos nepriklausomybę 1990-1991 m.
Po apdovanojimo svečių laukė įdomi muziejaus vedėjos Gerdos Urbonienės ekskursija po ekspoziciją, o mokyklos viršininkas D. Kaminskas supažindino su Pasieniečių mokyklos infrastruktūra, pareigūnų rengimo metodika bei kursantų mokymosi, buities sąlygomis.
Vilniaus būrio informacija
|
Paminėtos 31-sios Krašto apsaugos departamento (toliau-KAD) įkūrimo metinės |

2021 m. balandžio mėn. 23 d. Viešojo saugumo tarnyboje paminėtos 31-sios Krašto apsaugos departamento (toliau-KAD) įkūrimo metinės ir pagerbti pirmieji vadovai.
Minėjime dalyvavo pirmasis KAD Generalinis direktorius, vėliau pirmasis Krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius, brigados generolas Česlovas Jezerskas, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vadas generolas Ričardas Pocius, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos pirmininkas Arnoldas Kulikauskis, Seimo narys Algirdas Stončaitis, kiti KAD kūrėjai.
Į minėjimą buvo pakviesti ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos (toliau-LPVA) atstovai, tai pirmasis Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras, LPVA Garbės narys Marijonas Misiukonis, pirmasis Policijos Generalinis komisaras, LPVA Garbės narys Petras Liubertas, LPVA valdybos pirmininkas Vytautas Navickas, LPVA valdybos narys, buvęs VRM viceministras Stanislovas Liutkevičius, Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmasis prekybos ministras Albertas Sinevičius, Pasieniečių klubo prezidentas, buvęs VRM ministro pavaduotojas Vaclovas Zabarauskas, kiti garbingi svečiai.
Minėjimo dalyviai lankėsi prie pastato, kuriame 1990 m. balandžio 25 d. buvo įkurtas Krašto apsaugos departamentas.
Renginio metu generolas Ričardas Pocius apžvelgė KAD kūrimo bei veiklos pradžios ištakas, Nepriklausomybės gynimą. Prisiminimais apie tų dienų istorinius įvykius pasidalino buvę ministrai - Marijonas Misiukonis, Albertas Sinevičius, Audrius Butkevičius, pirmasis Policijos Generalinis komisaras Petras Liubertas, Seimo narys Algirdas Stončaitis, kiti minėjimo dalyviai.
LPVA valdybos pirmininkas Vytautas Navickas pasveikino KAD kūrėjus, laisvės gynėjus ir LPVA veteranų vardu įteikė atminimo ženklą generolui Ričardui Pociui, padėkojo už glaudų ir draugišką Policijos ir KAM veteranų bendradarbiavimą.
Renginio dalyviai noriai pritarė ateityje organizuoti bendrus LPVA, Pasieniečių klubo, KAM bei Nepriklausomybės gynėjų sąjungos bendrus renginius.
Daugiau fotografijų iš renginio čia
LPVA valdybos informacija
|
|
Prisijungti
Šiandien
Šiandien gimtadienį švenčia Arūnas BUŽINSKAS
Rytoj gimtadienį švęs: Alvydas VALAVIČIUS Ritas KAZABUCKAS Saulius VILBIKAS
Greitai gimtadienį švęs: Algirdas ANDRULIONIS
Žurnalai
Paklausykite radijos
PARODOS
|