Navigacija
Bendraujame
Remėjai
|
„Klaipėdos sukilėlių keliais 2014.” |
Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio komanda „Zanavykai“ dalyvavo naktiniame žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais 2014.”
Lietuvos Kariuomenės Kūrėjų Savanorių Sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius kartu
su Lietuvos Šaulių Sąjungos Klaipėdos apskrities jūrų šaulių 3-ąja rinktine 2014m. sausio 10-
11 d. tryliktą kartą organizavo tradicinį nakties žygį "Klaipėdos sukilėlių keliais". Žygis buvo
skirtas 1923 m. sukilimo ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos 91 metinėms
paminėti. Žygio maršrutas: Kretinga – Klaipėda, tad sausio 10 d., penktadienio, vakarą Kretingos
Pranciškonų gimnaziją apgulė būriai žmonių. Entuziastingi, pasipuošę tautine atributika, kuprinėse
priglaudę karštos arbatos ir kavos termosus, sumuštinius ir kelias poras sausų kojinių. Penktadienį
pajūryje siautėjęs grubus vėjas ir šaltas lietus, regis, jiems nė motais – Kretingoje rinkosi 1923-iųjų
sukilimo dalyvių takais pasiryžę eiti savanoriai.
Dalyvius sveikino Kretingos miesto meras Juozas Mažeika bei Klaipėdos miesto meras
Vytautas Grubliauskas, linkėdami sėkmingai pasiekti finišą.
„Lietuvos kariuomenės vardu sveikinu visus ir džiaugiuosi, kad užauginom naują, puikią
kartą, kuri su mumis žygiuoja į Klaipėdą“, - kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas generolas -
leitenantas Arvydas Pocius.
Sugiedojus Lietuvos valstybės himną, itin gausus žygeivių būrys leidosi į kelią. Organizatorių
teigimu, šiemet norą dalyvauti pareiškė beveik pusantro tūkstančio žmonių (dalyvavo 1260
dalyvių): ne tik skautai, šauliai, kariai, kariuomenės vadas Arvydas Pocius, broliai Pranciškonai,
policijos mokyklos kadetai, itin gausus būrys pasieniečių tikriausiai iš visų VSAT rinktinių ir
Medininkų Pasieniečių mokyklos kursantų, bet ir garbingo amžiaus sulaukę senjorai. Dalyviams
teko nakties metu, atkartojant 1923 m. savanorių sukilėlių judėjimo maršrutus ir laiką, įveikti 25-
26 km atstumą pėsčiomis. 50% maršruto nusidrieks lauko ir miško keliukais, 20% - pajūrio
pakrantės smėliu , 25% - asfaltuotais dviračių takais ir gatvėmis, 5% - be kelio(laukas).
Kaip ir pernai, naktiniame žygyje dalyvavo ir jungtinė Kudirkos Naumiesčio
užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio, užkardos ir KŽS pareigūnų komanda „Zanavykai“,
kuri, nepabūgusi pažliugusių kelių ir miško takelių, nuo jūros pučiančio ledinio vėjo ir kartais
pasirodančio įkyraus lietaus, garbingai įveikė visą numatytą žygeiviams maršrutą.
Į specialiai išdalintas korteles reikėjo rinkti kontrolės punktų žymas – pirmasis buvo dar
nenuėjus penkių kilometrų. Įveikus kiek daugiau nei pusę kelio – 13,2 km - žygeivių laukė jau
antras kontrolės postas bei trumpa poilsio valandėlė – organizatoriai vaišino koše bei arbata.
Trečiasis kontrolės punktas – pasiekus 19-ą kilometrą. Žygio finišas – Lietuvos Didžiojo
kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono teritorijoje. Pirmieji žygeiviai jį pasiekė dar prieš 4
ryto, kelyje užtrukę kiek daugiau nei 5 valandas. Žygio pabaigą buvo numatyta skelbti 6 valandą
ryto – iki tol buvo laukiama paskutiniųjų dalyvių. Visiems, surinkusiems visas kontrolės postų
žymas, buvo įteikti diplomai, liudijantys apie pėsčiomis įveiktą 25 kilometrų atstumą, o norintieji
galėjo užsisakyti dar ir medalį. Dauguma finišavusiųjų neslėpė nuovargio, tačiau pakalbinti teigė,
kad žygiu yra patenkinti.
Kudirkos Naumiesčio užkardos
„Jaunojo pasieniečio“ būrelio vadovas
Vygintas Kuras
Straipsnyje panaudota laikraščio Vakarų Ekspresas straipsnio „Naktinis žygis: malonus nuovargis
ir gera nuotaika“ medžiaga.
Fotografijos: Vygintas Kuras
Daugiau nuotraukų čia
|
Šventinis „Jaunojo pasieniečio“ būrelio susibūrimas |
2013 m. gruodžio 18 dieną, Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio nariai susirinko į paskutinį šių metų, šventinį būrelio susirinkimą. Užsiėmimų tema: „Kinologija. Praktinis tarnybinio šuns panaudojimas tarnyboje, 2013 m. II - jo pusmečio būrelio veiklos rezultatų aptarimas“.
Pirmoje užsiėmimų dalyje Pagėgių rinktinės sargybų skyriaus vyresnysis pasienietis Karolis Pečiulis būrelio nariams papasakojo apie tarnybinio šuns Noros dresavimą, paruošimą tarnybai, kaip šuo tarnyboje dirba ir kiek laiko intensyviai tai gali daryti ir praktiškai pademonstravo darbą su tarnybiniu šunimi. Kadangi kinologas K. Pečiulis ir keturkojė Nora yra dažni „Jaunojo pasieniečio“ būrelio užsiėmimų dalyviai, Nora tapo būrelio draugė ir numylėtinė, savotiškas būrelio simbolis.
Šventinis būrelio susirinkimas turėjo ir baigiamąją šventinę dalį: 2013 m. II pusmečio „Jaunojo pasieniečio“ būrelio veiklos aptarimas prie šventinio stalo. Užkardos vadas D. Stepšys ir būrelio vadovas V. Kuras, būrelio nariams padėkojo už aktyvų dalyvavimą būrelio veikloje, palinkėjo sėkmės ateinančių gražiausių metų švenčių proga, įteikė simbolines šventines dovanėles, kurias įsteigė Pagėgių rinktinės vadovybė.
2014 m. kovo 14 dieną bus du metai, kai Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelis vykdo savo veiklą, tad būrelis jau turi būrelio tradicijas, minimas datas ir šventes. Formuojant ir tobulinant šias būrelio tradicijas, du nauji kandidatai į „Jaunojo pasieniečio“ būrelio narius Nedas ir Paulius, tik po sunkių išmėginimų visų jau esamų būrelio narių akivaizdoje, tapo tikraisiais būrelio nariais ir iš užkardos vado majoro D. Stepšio rankų gavo simbolinius „Jaunojo pasieniečio“ būrelio pažymėjimus.
2013 metais „Jaunojo pasieniečio“ būrelis savo veikloje padarė didelį šuolį ir tikrai turi kuo didžiuotis. Jei 2012 metais būrelio veikla buvo gan ribota, nes ir pasimokyti nebuvo iš ko ir būrelis neturėjo daug draugų, viską teko daryti patiems ir dažnai pirmą kartą, tai 2013 metais būrelio žygeivių komanda „Zanavykai“ su „Pėsčiųjų žygių“ asociacija dalyvavo žygiuose visoje Lietuvoje: „Klaipėdos sukilėlių keliais“, „Kęstutėnai“, „Pasieniečių keliais“, „Dragūnų keliais“, „Pergalių ir kovų keliais“; būrelis dalyvavo švaros akcijoje „Darom“, organizavo pažintines ekskursijas į Karmėlavos tarptautinį oro uostą, Medininkų pasieniečių mokyklą, Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardą, Pagėgių rinktinės Bardinų užkardą ir Panemunės PKP, Druskininkų jaunųjų šaulių 3-ąją kuopą, organizavo daug įdomių užsiėmimų užsiėmimų su Pagėgių rinktinės pareigūnais ir būrelio svečiais, iš kurių tikriausiai pats įdomiausias ir įspūdingiausias: „Valstybės Sienos kontrolės nuostatai. Pasienio sargybos. Teorinis ir praktinis susipažinimas su pasienio sargybomis, pasienio sargybų taktika saugant Lietuvos Respublikos Valstybės sieną tamsiu paros metu.“ Tokio pobūdžio užsiėmimus, pasisėmę patirties iš Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio, planuoja ir Druskininkų krašto pasieniečiai kartu jaunaisiais šauliais.
Tenka pripažinti, kad pavyko ne visi planuoti darbai, padaryta ir klaidų būrelio veikloje, bet mes mokomės visi, mokomės iš savo sėkmių ir nesėkmių, nes jaunųjų pasieniečių būrelių vadovams šiai dienai daugiau nėra iš ko pasimokyti, dar nėra tokio pobūdžio būrelių veiklos bendro koordinavimo iš pačios Valstybės Sienos apsaugos tarnybos vadovybės, gelbsti Lietuvos Šaulių Sąjungos organizuojami kursai jaunųjų šaulių būrelių vadovams, bet ateinantys 2014 metai atrodo daug žadantys šioje srityje.
2014 metais bus permainų ir Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelyje: norint geriau organizuoti būrelio darbą, kuriama būrelio taryba iš jaunesnių būrelio narių, nes dvyliktokai greitai paliks būrelio gretas. Būrelio taryba planuos būsimus būrelio užsiėmimus, teiks pasiūlymus dėl juos dominančių užsiėmimų temų būrelio vadovybei, tad vadovams beliks tik pabaigti tarybos pradėtą darbą, pakviesti šiems užsiėmimams reikalingus pareigūnus ar būrelio svečius, surasti transportą ekskursijoms ar vykimams į žygius. Jaunoji būrelio karta ir toliau formuos būrelio tradicijas, padės tinkamai įsijungti į būrelio veiklą moksleiviams, kurie ateityje prisijungs prie būrelio veiklos.
Reikia pasidžiaugti ir būrelio draugais: Kudirkos Naumiesčio šaulių 10-os kuopos jaunaisiais šauliais, su kuriais būrelis surengė kelis bendrus užsiėmimus, Vinco Kudirkos gimnazija, Kudirkos Naumiesčio seniūnija, Marijampolės jaunimo laisvalaikio užimtumo centru, Druskininkų jaunųjų šaulių 3-ąja kuopa, Marijampolės KASP savanoriais ir kitais, kurie žada Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būreliui 2014 metais padėti surengti daug įdomių planuojamų užsiėmimų ir sportinio pobūdžio varžybų. Be būrelio draugų ir rėmėjų pagalbos nemaža dalis didesnės apimties būrelio užsiėmimų būtų tiesiog neįmanomi.
„Jaunųjų pasieniečių“ būrelio nariai aptarė 2014 metų sausio 10 - 11 dienomis, 13-ą kartą vyksiantį tradicinį nakties pėsčiųjų žygį „Klaipėdos sukilėlių keliais 2014“, ir 2014 metų vasario 22 dieną vyksiantį pėsčiųjų žygį ,,Protėvių valdovų ir partizanų kovų keliais”, dedikuojamą Sūduvių -Jotvingių žemių valdovo Skomanto (1273 -1283 m.) bei Tauro apygardos partizanų vado Antano Baltūsio ,,Žvejo“ (1946-1948 m.) atminimui, kuriuose planuoja dalyvauti „Jaunojo pasieniečio“ būrelio komanda „Zanavykai“.
Tikimės, kad Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio veikla 2014 metais neleis nuobodžiauti ne tik būrelio nariams, bet ir pritrauks naujų narių, kam įdomi šio išskirtinio būrelio veikla. Būrelis auga, jo veikla tampa vis įdomesnė ir už tai reikia padėkoti ir būrelio draugams ir Kudirkos Naumiesčio užkardos vadovybei.
Linksmų ir prasmingų Šventų Kalėdų ir ateinančių Naujųjų 2014 Metų! Lauksime Jūsų „Jaunojo pasieniečio“ būrelyje 2014 metais!
Kudirkos Naumiesčio užkardos
„Jaunojo pasieniečio“ būrelio vadovas
Vygintas Kuras
Foto: Vygintas Kuras
Daugiau nuotraukų čia
|
EKSKURSIJA Į V.KUDIRKOS MUZIEJŲ |
2013 m. gruodžio 11 d., Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio nariai lankėsi Kudirkos Naumiestyje įsikūrusiame Vinco Kudirkos muziejuje. Būrelio nariai praeitų metų pabaigoje lankėsi Irenos ir Antano Spranaičių Širvintos krašto istorijos muziejuje, tad metų pabaigoje aplankyti muziejų ir prisiminti savo krašto istoriją, jau tampa būrelio savotiška tradicija. Kad ekskursija duotų naudos ir didesnei grupei moksleivių ir plėtojant bendradarbiavimą su Kudirkos Naumiesčio 10-aja šaulių kuopa, jaunieji pasieniečiai į ekskursiją pasikvietė ir svečių,- šios kuopos jaunuosius šaulius.
Nacionalinio muziejaus filialo Kudirkos Naumiesčio V. Kudirkos muziejaus darbuotojai įdomiai ir išsamiai papasakojo apie Kudirkos Naumiesčio ir greta Vokietijos žemėje buvusio Širvintos miesto istoriją, Valstybės Sienos apsaugą, pradėdami nuo kaizerinės Vokietijos ir carinės Rusijos laikų, didelį dėmesį skirdami 1918 metais nepriklausomybę iškovojusios jaunos Lietuvos Respublikos Valstybės Sienos apsaugai, jos tobulėjimui ir vystymuisi, parodydama daugybę sukauptų eksponatų, nuotraukų, knygų, apibūdindama nemažai istorinių faktų, asmenybių ir krašto įžymybių. Su dideliu susidomėjimu jaunieji pasieniečiai klausėsi muziejaus darbuotojų pasakojimų apie to meto pasienio pareigūnų aprangą, ginkluotę, darbo sąlygas, patruliavimo ypatumus, bendravimą su vietiniais gyventojais. Nebuvo pamirštas ir tuometinės kontrabandos klausimas. Viskas tuomet buvo paprasčiau, nebuvo šiuolaikinių Valstybės Sienos apsaugos priemonių ir daug vietinių gyventojų vertėsi kontrabanda, iš Lietuvos į Vokietiją gabendami maisto produktus, linus, o iš Vokietijos metalo gaminius, citrusinius vaisius, indus, smulkią buitinę techniką. Ir tuo metu egzistavo pareigūnų papirkinėjimai, kas leido gyvuoti kontrabandai. Kontrabandos keliu įvežamos prekės, Kudirkos Naumiesčio (tuometinio Vladislavovo, vėliau Naujamiesčio) miestelio gyventojams leido būti labiau europietiškiems, naudotis vakarietiškomis prekėmis, ko neturėjo kitų Lietuvos regionų gyventojai.
Daug dėmesio buvo skirta tarpukario Kudirkos Naumiesčio muitinei, pasienio policijos užkardai, gyva istorija tapusiam tiltui per Širvintos upę. Muziejus turi nemažai nuotraukų, knygų, žemėlapių ir kitų eksponatų, susijusių su Valstybės sienos apsauga, muziejaus darbuotojai pažymėjo, kad dar daug medžiagos, susijusios su Suvalkijos krašto Valstybės Sienos apsauga, nesusisteminta, nesudėta į ekspozicijas, todėl šioje vietoje praverstų ir jaunųjų pasieniečių pagalba. „Jaunojo pasieniečio“ būrelio nariai susitarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo ruošiant istorinę medžiagą apie Valstybės sienos apsaugą mūsų krašte.
Kudirkos Naumiesčio užkardos
„Jaunojo pasieniečio“ būrelio vadovas
Vygintas Kuras
Foto: Vygintas Kuras
Daugiau nuotraukų čia
Fotografijose:
001 – 005 – Jaunieji pasieniečiai ir jaunieji šauliai LNM Kudirkos Naumiesčio V. Kudirkos muziejuje.
006 – Rusijos – Vokietijos pasienyje tikrinamos moterys, ar po rūbais neįsineša kontrabandinių prekių. (apie 1904 metus).
007 – Lietuvos Respublikos – Vokietijos pasienio ties Kudirkos Naumiesčiu panorama 1927 metai.
008 – Tiltas per Širvintą Lietuvos – Vokietijos pasienyje. Apie 1925 metus.
009 – Virbalio muitinės apygardos sienos planas 19 a. vidurys. (Nuotraukoje maždaug dabartinės Kudirkos Naumiesčio užkardos saugomas Valstybės Sienos ruožas).
010 – Lietuvos – Vokietijos sienos perėjimo kortelė, išduota Kudirkos Naumiesčio gyventojai Onai Olekienei. Pasirašyta Kudirkos Naumiesčio burmistro K. Skirgailos. 1938 metai.
011 – Naumiesčio muitininkai ir pasienio policininkai su sugauta pasienyje kontrabanda ir sulaikytu kontrabandininku. 20 a. 4 deš.
012 – Naumiesčio muitininkai ir pasienio policininkai su konfiskuota kontrabanda. 20 a. 4 deš.
013 – Turčinų pasienio policijos užkarda. 1935 metai.
|
Jaunieji pasieniečiai lankėsi Druskininkų 3-oje jaunųjų šaulių kuopoje |
Plėtojant bendradarbiavimą tarp jaunųjų pasieniečių ir jaunųjų šaulių ir toliau organizuojant profesiniam orientavimui skirtus renginius, 2013 m. gruodžio mėn. 07 dieną, Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio vadovas Vygintas Kuras ir būrelio narės Ema Bartkaitytė ir Evelina Kuraitė lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Druskininkų jaunųjų šaulių trečiojoje kuopoje, kur vyko renginys, skirtas pristatyti Valstybės sienos apsaugos tarnybą, pasieniečio profesiją ir VSAT padaliniuose veikiančius jaunojo pasieniečio būrelius.
Renginio metu vykusioje paskaitoje, jauniesiems šauliams, vyresniųjų klasių moksleiviams, vyresnysis puskarininkis V. Kuras papasakojo apie Valstybės Sienos apsaugos tarnybą, supažindino su pagrindinėmis šios tarnybos vykdomomis funkcijomis, naudojama technika. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Kudirkos Naumiesčio užkardoje veikiančiam „Jaunojo pasieniečio“ būreliui, tad, panaudojant skaidres ir nuotraukas, gimnazijos moksleiviams buvo pasakojama apie šio būrelio struktūrą, kaip vedami užsiėmimai, kas juos praveda ir ką būrelio nariai veikia užsiėmimų metu, priėmimo į būrelio narius sąlygas ir galimybes. Jauniesiems šauliams buvo parodytas pristatomasis filmas apie Pasieniečių mokyklą, kur buvo pasakojama apie kursantų studijas Pasieniečių mokykloje, mokslo sąlygas ir perspektyvas.
„Jaunojo pasieniečio“ būrelio narė Ema Bartkaitytė bendraamžiams papasakojo kokie būrelyje vyksta užsiėmimai, kokios šių užsiėmimų temos, kur būrelis vyksta išvykų metu ir kokia tokių išvykų nauda būrelio nariams, kokiuose Pėsčiųjų asociacijos organizuojamuose žygiuose dalyvavo būrelio žygeivių komanda „Zanavykai“. Pasakojimo metu buvo parodyta daug skaidrių ir nuotraukų, tad gimnazijos moksleiviai galėjo vaizdžiai susipažinti su būrelio veikla.
Pasakojimo pabaigoje būrelio vadovas V. Kuras pažymėjo, kad „Jaunojo pasieniečio“ būrelio nariai gali daug išsamiau susipažinti su pasieniečio profesija, nei kiti moksleiviai, nes būrelio nariams, užsiėmimų ir išvykų metu, sudaromos išskirtinės galimybės ir sąlygos, paragino aktyvius, norinčius po mokyklos baigimo rinktis statutinę tarnybą moksleivius, stoti mokytis į Medininkų Pasieniečių mokyklą ir pasirinkti garbingą pasieniečio profesiją.
Gan tolokai nuo Kudirkos Naumiesčio užkardos esanti Druskininkų jaunųjų šaulių trečioji kuopa pasirinkta tikrai neatsitiktinai,- prieš pusantrų metų Druskininkų jaunųjų šaulių trečiajai kuopai pradėjęs vadovauti jaunas, aktyvus ir nemažą karinę patirtį sukaupęs Ramūnas Šerpatauskas, per gan trumpą laikotarpį sugebėjo suburti tvirtą, vieningą ir aktyvią kuopą. Tik per pusantrų vadovavimo metų, R. Šerpatauskui pavyko ne tik atgaivinti Druskininkų jaunųjų šaulių kuopą, bet ir „užkrėsti“ jos narius aktyvia veikla. Šiandien Druskininkų šaulių kuopoje – jau daugiau kaip 70 vaikų, dalyvaujančių įvairiuose šaulių organizuojamose stovyklose, žygiuose, vis dažniau pasirodančių miesto ir valstybinėse šventėse. „Dabar aš darau tai, kas man yra mieliausia, priimtiniausia ir tai, ką aš moku geriausiai,“ – sako be jokio atlygio Druskininkų šaulių kuopos vado pareigas einantis R. Šerpatauskas, kuris savo asmeninę patirtį, įgytą Lietuvos kariuomenėje ir savanorių pajėgose, dabar visais būdais stengiasi perteikti jauniesiems šauliams.
Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio išvyka turėjo dar vieną tikslą: perimti jaunųjų šaulių kuopos „gerąją patirtį“, susipažinti su kuopos tradicijomis, pasidalinti džiaugsmais ir problemomis, jų sprendimų būdais. Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelis ir Druskininkų jaunųjų šaulių kuopa planuoja ir toliau draugauti, dalyvauti bendruose žygiuose, pratybose ir užsiėmimuose. Be abejonės visus kamuoja amžina transporto problema, kuri riboja daugelio panašių jaunimo organizacijų veiklą, bet į viską buvo pažiūrėta optimistiškai, nes sunkmetis negali tęstis amžinai.
Renginys praėjo šiltai ir nuotaikingai. Tikimės, kad tokio pobūdžio renginiai, paskatins moksleivius aktyviai dalyvauti jaunųjų pasieniečių ir jaunųjų šaulių būrelių veikloje, ateityje rinktis garbingą pasieniečio ar kario profesiją. Jaunojo pasieniečio ir jaunojo šaulio rengimo programa, pasieniečio ir profesionalaus kario profesijos yra daug kuo panašios, tad tokiuose renginiuose visi gali rasti sau naudingos informacijos, belieka tikėtis, kad tokių bendrų renginių pavyks suorganizuoti kuo daugiau.
Straipsnyje panaudota ištrauka iš Eglės Aidetytės straipsnio „Jaunųjų šaulių veikla ugdo pilietišką jaunimą“. (Rajoninis laikraštis „Mano Druskininkai“).
Kudirkos Naumiesčio užkardos
„Jaunojo pasieniečio“ būrelio vadovas
Vygintas Kuras
Foto: Vygintas Kuras
Daugiau nuotraukų čia
|
“Jaunojo pasieniečio” būrelyje - kovinės savigynos treniruotė. |
2013 m. lapkričio 27 d., Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio nariai, Kudirkos Naumiesčio V. Kudirkos gimnazijos sporto salėje turėjo sportinio pobūdžio užsiėmimus –kovinės savigynos treniruotę, kurią jiems pravedė Valstybės Sienos apsaugos tarnybos (Toliau – VSAT) Pagėgių rinktinės Specialios paskirties užkardos (Toliau – SPU) vyresnysis pasienietis Ričardas Musvydas. Plėtojant bendradarbiavimą su Kudirkos Naumiesčio 10-aja šaulių kuopa, jaunieji pasieniečiai į treniruotę pasikvietė ir svečių,- šios kuopos jaunuosius šaulius.
Treniruotės pradžioje R. Musvydas ir trenerio asistento pareigas atliekantis jo sūnus Rokas, jauniesiems pasieniečiams ir jų svečiams pravedė mankštą – apšilimą, parodė nuo ko pradėti ir kaip ją reikia teisingai atlikti, kad treniruotės metu būtų išvengta traumų.
Vėliau, pagrindinės treniruotės dalies metu, buvo praktiškai parodyti iš išbandyti įvairūs kovinės savigynos elementai: išsivadavimas nuo užpuoliko įvairių sumodeliuotų situacijų metu, metimas, užpuoliko sulaikymas, atkreipiant dėmesį ir į psichologinius niuansus: netikėtumą, besiginančiojo apgaulingus judesius, kas ypač aktualu merginoms konfliktinėse situacijose.
Treniruotės pabaigoje jaunieji pasieniečiai ir būrelio svečiai vėl dirbo su fiziniais pratimais,- stiprino raumenis atsispaudimais ir atsilenkimais.
SPU vyresnysis pasienietis R. Musvydas visos treniruotės metu negailėjo patarimų, pats praktiškai rodė, demonstravo įvairius savigynos elementus, kuriuos daug metų dirbdamas VSAT SPU yra įvaldęs iki automatizmo, nes dažnai tenka panaudoti netik treniruotėse, bet ir sulaikant kontrabandininkus, nelegalių migrantų vedlius ir kitokius pažeidėjus, kurie dažnai įvairiais būdais, stengdamiesi išvengti sulaikymo, priešinasi VSAT pareigūnams. Reikia paminėti, kad R. Musvydas dažnas savigynos varžybų dalyvis ir prizininkas. Dabar atėjo laikas savo patirtimi pasidalinti su jaunąja karta, tad R. Musvydas ją mielai dalinasi su moksleiviais Šakių sporto klube „Audra“, arba tokių treniruočių – išvykų kaip ši, metu. R. Musvydas pakvietė jaunuosius pasieniečius ir jų svečius apsilankyti Šakių sporto klube „Audra“, kur būtų galima pravesti platesnę ir išsamesnę kovinės savigynos treniruotę, nes sukurtos visos sąlygos norintiems kultivuoti kovos menus.
Nors ir pavargę iki išsekimo, treniruote visi liko labai patenkinti.
Ateityje jaunieji pasieniečiai rengs dar nevieną užsiėmimą, kuriuose dalyvaus ir svečiai,- moksleiviai iš kitų panašią veiklą vykdančių būrelių ar jaunimo laisvalaikio užimtumo klubų ir organizacijų, su kuriomis jaunieji pasieniečiai bendrauja, ypač daug tokių renginių planuojama 2014 metų pirmąjį pusmetį, tereikia tik aktyvaus moksleivių dalyvavimo, ko, deja, dažnai pasigendama, o tai jau didelė kliūtis renginių planavime.
Daugiau nuotraukų čia
Kudirkos Naumiesčio užkardos
„Jaunojo pasieniečio“ būrelio vadovas
Vygintas Kuras
|
|
Prisijungti
Šiandien
Rytoj gimtadienį švęs: Saulius SABUTKUS
Žurnalai
Paklausykite radijos
PARODOS
|