Navigacija
Bendraujame
Remėjai
|
„JAUNOJO PASIENIEČIO“ BŪRELIO NARIŲ APSILANKYMAS PAGĖGIŲ RINKTINĖJE |
Trečiadienį Pagėgių rinktinės Štabe lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau VSAT) Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio Jaunojo pasieniečio būrelio nariai. Juos į rinktinės Štabą atlydėjo Kudirkos Naumiesčio užkardos vadas majoras Dainius Stepšys.
Į rinktinę jaunieji pasieniečiai atvyko ne tik susipažinti su rinktinės Štabe dirbančių skyrių veikla, tačiau ir atšvęsti savo veiklos dviejų metų sukaktį.
Penkiolika Jaunųjų pasieniečių iš arti susipažino su Bendrųjų reikalų skyriaus veikla. Apie šio skyriaus veiklą ir atliekamus darbus papasakojo Bendrųjų reikalų skyriaus vyresnioji specialistė Onutė Abrutytė.
Sienos kontrolės skyriaus veiklą pristatė Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Tadas Gečas. Jaunieji pasieniečiai išklausę T. Gečo pasakojimo apie šiame skyriuje dirbančių pareigūnų atliekamas funkcijas, apsilankė rinktinės budėtojų dalyje, kur apie tarnybą pasakojo tuo metu budėję pasieniečiai.
Kriminalinės žvalgybos skyriaus veiklą pristatė šio skyriaus viršininkas Mindaugas Noreikis. Jaunimas ypač susidomėjęs klausė Kriminalinės žvalgybos skyriaus vyresniosios specialistės Nidos Vilienės pasakojimo apie daktiloskopavimą – tai žmogaus rankų pirštų ir delnų antspaudų pavyzdžių ėmimas, siekiant panaudoti juos daktiloskopinei registracijai, asmens tapatybei nustatyti bei palyginti su pėdsakais, paimtais iš įvykio vietos.
Ji supažindino su kitais asmenų identifikavimo metodais, tokiais kaip DNR. Šis metodas leidžia sėkmingai identifikuoti nusikaltėlį. Nustatomas įtariamojo genotipas, duomenų ieškoma policijos įskaitoje, žiūrima, ar asmuo su tokiu genotipu yra papuolęs į teisėsaugos akiratį. Jei žmogus turėjo reikalų su teisėsauga, jų duomenys renkami. DNR profilis yra asmens genetinis pasas.
N. Vilienė jaunimui paaiškino kokie dokumentai yra pildomi, parodė, kaip supakuojama paimti poėmiai. VSAT pareigūnė pristatė pirštų ir kitų kūno dalių pėdsakų paėmimo būdą – magnetiniais milteliais ir magnetiniu šepetėliu. Supažindino su eksperto, kuris vyksta į įvykio vietą, lagaminėliu, parodė kokia yra jo sudėtis. Parodė kaip yra paimami kvapai, kokie atliekami tolimesni tyrimai.
Rinktinės svečiams apie ikiteisminio tyrimo veiklą papasakojo šio skyriaus viršininkė Jurgita Pranskaitienė bei pakvietė jaunimą rinktis tyrėjo darbą.
Jaunieji pasieniečiai susipažino ir su Finansų skyriaus bei Logistikos skyriaus veikla, apsilankė rinktinės šaudykloje, kontrabandos sandėlyje bei Pagėgių rinktinės muziejuje.
Į rinktinės posėdžių salę susirinkę rinktinės darbuotojai išklausė ir parengtą Kudirkos Naumiesčio Jaunųjų pasieniečių pristatymą, kuriame jie papasakojo apie savo nuveiktus darbus ir vykdytą veiklą per du būrelio gyvavimo metus.
Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas Štabo viršininkas, laikinai atliekantis rinktinės vado funkcijas, pulkininkas Vytautas Dabulskis jauniesiems pasieniečiams linkėjo ir toliau būti aktyviems, įsijungti į rinktinės organizuojamus sporto renginius, dovanodamas įvairių knygų linkėjo užkardos patalpose įsirengti bibliotekėlę. Būrelio vizitą vainikavo gimtadienio tortas.
VSAT prie LR VRM Pagėgių rinktinės
Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė
Asta Šimkuvienė
Daugiau nuotraukų čia
|
„JAUNOJO PASIENIEČIO“ BŪRELIO UŽSIĖMIMAI DONORYSTĖ, PIRMOSIOS PAGALBOS TEIKIMAS |
2014 m. vasario 26 d. Kudirkos Naumiesčio užkardoje įvyko „Jaunojo pasieniečio“ būrelio narių užsiėmimai. Užsiėmimo tema – donorystė, pirmosios pagalbos teikimas. Papasakoti apie donorystę, pirmąją pagalba buvo pakviesta Kudirkos Naumiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro, VŠĮ vyriausioji gydytoja Audronė Račiūnienė.
Gydytoja paprastai ir suprantamai būrelio nariams papasakojo apie donorystę, pirmosios pagalbos suteikimo principus. Paminėjo, kad 1996 m. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija įsteigė nacionalinį organų transplantacijos biurą. Kiekvienas žmogus, norintis tapti donoru, gali užpildyti Donoro kortelę. Pirmiausia reikia pasirašyti sutikimą. Tai galima padaryti kiekvienoje asmens priežiūros įstaigoje arba šeimos gydytojo kabinete. Donorais labiausiai kviečiami būti asmenys nuo 18 iki 35 metų amžiaus.
Lietuvoje organų donorystė dar tik pradinėje stadijoje, nes žmonės, dėl įvairiausių baimių, religinių įsitikinimų atsisako būti donorais. Jaunimas, dabartinė karta turi jau kitokį mąstymą, požiūrį, todėl jaunuoliai baigę vidurines mokyklas jau užpildo Donoro kortelę. Žmonės neturėtų jaustis darantys blogą, nes ir katalikų bažnyčia pritaria audinių ir organų donorystei. Transplantacija gali išgelbėti ne vienam žmogui gyvybę ir kad organų donorystė yra savanoriška ir neatlygintina.
Gydytoja A. Račiūnienė visiems užsiėmimų dalyviams priminė, kaip yra svarbu nukentėjusiam asmeniui suteikti pirmąją pagalbą. Dažnai nelaimingo atsitikimo baigtis būna gyvybės ir mirties klausimas. Daug kas gali priklausyti ir nuo mūsų sugebėjimo suteikti žmogui pačią pirmutinę pagalbą, nes sugaištas laikas gali būti lemiamas nukentėjusio žmogaus gyvybei. Kiekvienam žmogui reikėtų žinoti ir prisiminti pirmosios pagalbos ABC. Pirmiausia: A- „atverti orui kelią“, B- „užtikrinti kvėpavimą“, C-„užtikrinti kraujotaką“.
Pabaigoje „Jaunojo pasieniečio“ būrelio nariai uždavė gydytojai ne vieną klausimą. Galbūt po šių užsiėmimų atsiras ne vienas Donoras, ar bus suteikta pirmoji pagalba nukentėjusiam žmogui. Bus išgelbėta dar viena gyvybė.
VSAT prie LR VRM Pagėgių rinktinės
Kudirkos Naumiesčio užkardos vadas
Dainius Stepšys
Daugiau nuotraukų čia
|
Žygis Pilviškiuose |
Lietuvos Kariuomenės Kūrėjų Savanorių Sąjungos V.Kudirkos Marijampolės apskrities skyrius kartu su Pėsčiųjų žygių asociacija 2014 m. vasario 22 d. organizavo Sūduvių-Jotvingių žemių valdovo Skomanto (1273 -1283 m.) bei Tauro apygardos partizanų vado Antano Baltūsio ,,Žvejo“ (1946-1948 m.) pėsčiųjų žygį ,,Protėvių valdovų ir partizanų kovų keliais”. Į žygį susirinko arti 1000 dalyvių, oras buvo lietingas, bet visi pilni geros nuotaikos.
Dalyvius sveikino Pilviškių seniūnijos seniūnas Vytautas Judickas, Lietuvos Kariuomenės Kūrėjų Savanorių Sąjungos V.Kudirkos Marijampolės apskrities skyriaus pirmininkas ats. mjr. Algimas Samuolis, Pėsčiųjų žygių asociacijos prezidentas Vidmantas genys, kiti svečiai, linkėdami sėkmingai pasiekti finišą.
Minėtame žygyje dalyvavo Kudirkos Naumiesčio užkardos ir Jaunojo pasieniečio būrelio suburtos komandos, taip pat buvo pasieniečių tikriausiai iš visų VSAT rinktinių ir Medininkų Pasieniečių mokyklos. „Zanavykai“ savo žygį pradėjo Pilviškių miestelyje, aplankė kelis Vilkaviškio rajono kaimus, pabuvojo V.Kudirkos klėtelėje, nepabūgę pažliugusių kelių, pievų, arimų ir miško takelių, kartais pasirodančio lietaus, garbingai įveikė visą numatytą žygeiviams maršrutą ir vėl grįžo į Pilviškių miestelį.
Į specialiai išdalintas korteles reikėjo rinkti kontrolės punktų žymas – viso reikėjo pasiekti 8 punktus ir įveikti 35 km. Mūsų komanda žygyje užtruko apie 7 val. Visiems, surinkusiems visas kontrolės postų žymas, buvo įteikti diplomai, liudijantys apie pėsčiomis įveiktą, o norintieji galėjo užsisakyti dar ir medalį. Dauguma finišavusiųjų neslėpė nuovargio, tačiau pakalbinti teigė, kad žygiu yra patenkinti.
VSAT prie LR VRM Pagėgių rinktinės
Kudirkos Naumiesčio užkardos vadas
Dainius Stepšys
Daugiau nuotraukų čia
Taip pat plačiai ir gausiai iliustruotomis nuotraukomis apie šį žygį galite paskaityti portale
www.vilkaviskis.info
|
Svečiuose - gelbėtojas |
Trečiadienį, 2014-02-12, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos Jaunojo pasieniečio būrelio nariai Kudirkos Naumiesčio užkardoje susitiko su Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnu.
Į svečius buvo atvykęs Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas vidaus tarnybos majoras Gintaras Ščajevas. Svečias padėjo pravesti užsiėmimus, kurių tema „Susipažinimas su Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, skęstančio, įlūžusio žmogaus gelbėjimas’’.
Pirmiausia, buvo papasakota apie pačią Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, jos užduotis, kasdieninį gelbėtojų darbą. Vėliau supažindino su gelbėtojų turima įranga, kuri yra skirta gelbėti lede įlūžusiems žmonėms, tai – plastikinės rogės, neskęstančios virvės, apsauginės liemenės, neperšlampami šilti kostiumai. Po to paaiškino, kaip reikėtų padėti skęstantiems žmonės, jei išgirsi pagalbos šauksmą ar pastebėsi nelaimės ištiktą žmogų. Užsiėmimo metu paaiškino, kaip veikia pagalbos iškvietimas ir kaip greitai gali gelbėtojai atvykti į nelaimės vietą. Visi padarė išvadą, kad lipti ant ledo nereikėtų visai, nes gelbėtojai tik per 5 min. išvyksta iš dislokacijos vietos, dar reikalingas laikas nuvykti į vietą, tai sudaro nuo 15 iki 20 min., kai tuo tarpu žiemos metu žmogui įlūžus tikimybė išgyventi yra apie 10 min.
Pabaigoje G. Ščajevas būrelio narius supažindino, kokios galimybės ir kur galima įgyti ugniagesio gelbėtojo specialybę. Ir galiausiai trumpai papasakojo apie narų darbą.
Užsiėmimai buvo labai įdomūs ir išsamūs, naudingi bet kuriam žmogui, kad jis susimąstytų apie savo poelgius, tik gaila, kad užsiėmimuose negalėjo dalyvauti visi būrelio nariai. Tikimės, kad tie, kurie dalyvavo, savo žiniomis pasidalins su daugybe draugų.
|
Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje svečiavosi VSAT Medininkų Pasieniečių mokyklos ir Pasieniečių klubo atstovai |
2014 m. sausio 22 d., Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelis Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje būrelio nariams ir vyresniųjų klasių gimnazijos moksleiviams surengė susitikimą su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) Medininkų Pasieniečių mokyklos (toliau – Medininkų PM) atstovais ir Pasieniečių klubo nariais: gimnazijoje lankėsi VSAT Medininkų PM viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės ir Pasieniečių klubo narės Dangutė Kivilšienė ir Loreta Dumbauskienė (L. Dumbauskienė taip pat yra ir Pasieniečių muziejaus vedėja), Pasieniečių klubo nariai Antanas Varankovas, Edmundas Pranckevičius ir Audrius Brazauskas, taip pat Kudirkos Naumiesčio užkardos vadas majoras Dainius Stepšys.
Pirmoje, bendroje su visais vyresniųjų klasių gimnazijos moksleiviais, susitikimo dalyje Dangutė Kivilšienė, naudodamasi skaidrėmis, papasakojo apie Pasieniečių mokyklos istoriją nuo pat jos įkūrimo Visagino mieste, atgavus Lietuvos nepriklausomybę, mokyklos tradicijas. Didelį dėmesį D. Kivilšienė skyrė naujai Pasieniečių mokyklai, įkurtai Medininkų kaime, Vilniaus rajone. Moksleiviai susidomėję klausė D. Kivilšienės pasakojimo apie įstojimo mokytis į Medininkų PM sąlygas ir galimybes, stojimo egzaminų tvarką, mokyklos kursantų gyvenimą mokykloje, kaip jie mokosi, sportuoja ir ilsisi, tolimesnės karjeros galimybes po mokyklos baigimo. Loreta Dumbauskienė trumpai papasakojo apie Pasieniečių klubą, kam jis įkurtas, klubo tradicijas.
Antroje susitikimo dalyje, svečiai bendravo su „Jaunojo pasieniečio“ būrelio nariais ir kitais moksleiviais, kurie susidomėjo pasieniečio profesija, Medininkų PM ar turėjo konkrečių klausimų svečiams. L. Dumbauskienė ir D. Kivilšienė atsakė į moksleivių klausimus apie egzaminus, stojant į Medininkų PM, negailėjo patarimų gal būt būsimiems kursantams.
Pasieniečių klubo Marijampolės būrio vadas Edmundas Pranckevičius, moksleiviams papasakojo apie pačias pirmąsias atkurtos Lietuvos pasienio tarnybos pamainas, darbo sąlygas, sovietinių karinių struktūrų represijas prieš Lietuvos pasieniečius, kuomet buvo deginami laikini pasieniečių vagonėliai, žvėriškai jėga susidorojama su pačiais pasieniečiais, siekiant juos įbauginti.
Nemažas dėmesys antroje susitikimo dalyje buvo skirtas ir jaunųjų pasieniečių būrelių ateičiai, jų bendram galimam darbui, bendrų susitikimų, užsiėmimų ir sportinių renginių organizavimui. Tiesa, tai dar tik vizija, ateities planai, bet jie jau turi realius kontūrus ir perspektyvas. Kaip pažymėjo L. Dumbauskienė, VSAT vadovybė dirba šiuo klausimu, ieško konkrečių sprendimų ir galbūt finansinių galimybių, bendrauja su kitomis žinybomis, galinčiomis padėti ruošiant būrelių vadovus, rengiant vasaros stovyklas ir užsiėmimus moksleiviams, bet, matyt, iki apčiuopiamų rezultatų dar reikės palūkėti. Konkretų vaidmenį šioje srityje mato ir Pasieniečių klubas, tad darbas vyksta ir, tikimės, į teigiamą pusę. Jaunųjų pasieniečių būrelių vadovai, užkardų vadai, kurių užkardose ar šalia esančiose mokymo įstaigose veikia jaunojo pasieniečio būreliai, įtraukiami į Pasieniečių klubo veiklą ir jau klubo bazėje bus ieškoma konkrečių sprendimų ir galimybių.
Apie jaunųjų pasieniečių būrelių darbą, perspektyvas ir problemas kalbėjo ir Kudirkos Naumiesčio „Jaunojo pasieniečio“ būrelio vadovas Vygintas Kuras, savo mintis, pasiūlymus ir palinkėjimus išdėstė Pasieniečių klubo narys Antanas Varankovas ir Kudirkos Naumiesčio užkardos vadas majoras Dainius Stepšys.
Svečiams apžiūrėjus Kudirkos Naumiesčio miestelį, tolimesnis renginio aptarimas vyko Kudirkos Naumiesčio užkardoje, kur buvo suplanuoti tolimesni konkretūs darbai, pasikeista mintimis ir patirtimi.
Tikimės, kad tai toli gražu ne paskutinis toks susitikimas. Nors Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelyje transporto problema yra ypač aktuali, kaip beje ir daugelyje kitų tokia veikla užsiimančių būrelių, tai riboja galimų užsiėmimų, bendrų sportinių renginių ar užsiėmimų su kitais būreliais, ekskursijų galimybes, bet viskas išsprendžiama.
Norėčiau palinkėti, kad šie, dar tik prasidėję metai, taptų kažkuo išskirtiniai, įsimintini, jaunųjų pasieniečių būrelių veikloje. Nors jau padaryta tikrai nemažai, bet darbų dar nusimato daug, tad sėkmės visiems!
Kudirkos Naumiesčio užkardos
„Jaunojo pasieniečio“ būrelio vadovas
Vygintas Kuras
Daugiau nuotraukų čia
|
|
Prisijungti
Šiandien
Rytoj gimtadienį švęs: Saulius SABUTKUS
Žurnalai
Paklausykite radijos
PARODOS
|