Š. m. rugpjūčio 21 d. Vilniaus būrio nariai organizavo praplaukimą baidarėmis Vilnelės upe Lavoriškių apylynkėse. Rytas kiek buvo žvarbokas ir niūrus, tačiau įsidienojus visų nuotaika buvo puiki. Nors ir plaukėme pasienio ruože prie Baltarusijos sienos, bet grynai pasienietiškų įvykių (nei kontrabandistų, nei nelegalų) nebuvo. Vilnia – sraunioji sostinės upė, davusi pavadinimą ir pačiam miestui. Daugeliui magėjo paplaukioti šia nuostabaus grožio upe. Bet, pasirodo, ne daugelis vilniečių yra išbandę šią pramogą.
Taigi, privačia Pasieniečių klubo nario Albino Žymančiaus ir Vilniaus būrio atstovo klubo valdyboje Kazimiero Lunecko iniciatyva, būrelis kolegų su šeimomis patraukė į Lavoriškes, kur p. Albinas visus nulydėjo link Vilnelės pakrantės ir maloniai patikėjo savo naujas baidares išbandyti pirmąjam plaukimui.
Nelengvai pasidavė kai kuriems mažiau patyrusimes plaukikams medžių išvartomis pritvenkta upelė. Bet bendromis pastangomis ir, deja, ne be traumų, atstumas buvo įveiktas sėkmingai.
Keliauninkų jėgoms atgauti pabaigoje laukė garuojantis kubilas. Prieš ir po plaukimo šeimininkas plaukikus pavaišino arbata, skania šiupinine ir dešrelėmis.
Klubo pirmininkas Valentinas Novikovas visų vardu padėkojo Albinui už puikiai organizuotą pramogą.
Vilniaus būrio informacija
Nuotraukos V. Novikovo
|