Antradienio popietę prie Medininkų kaimo (Vilniaus r. sav.) susirinko gražus būrys talkininkų, nusiteikusių atlikti kilnią misiją – išvaduoti prieš 7-erius metus Pasieniečių klubo narių pasodintą ąžuolų giraitę nuo juos stelbiančių krūmynų.
Talkos iniciatoriai – Pasieniečių klubas, tiksliau, jo narys Antanas Žilėnas ir klubo Medininkų būrys. Būrio vadė Ramunė Kazlienė pasitelkusi nemažą būrį Pasieniečių mokyklos (mokykla) kursantų, pakvietė prisijungti prie talkos klubo narius bei kitus, gamtos grožiui neabejingus piliečius. Į kvietimą atsiliepė VSAT Prevencijos skyrius, pakvietęs prie talkos prisidėti ir administracijos darbuotojus.
Džiaugiamės, kad ši iniciatyva neliko nepastebėta. Talkoje dalyvavo net 36 žmonės. Ir ne bet kokie, o ginkluoti reikalinga technika: krūmapjovėmis, kirviais, pjūkliukais ir sekatoriais, buvo net viena mačetė! O Medininkų bendruomenės aktyvistas Bronislavas Poteiko nepagailėjo ir savo benzininio pjūklo. Pastarąjį čia pasikvietė prie talkos prisijungęs buvusio VSAT vado ir Pasieniečių klubo garbės nario Sauliaus Stripeikos bendražygis, Vilniaus rajono savivaldybės narys Robertas Duchnevič.
VSAT atstovavo, žinoma, Pasieniečių mokyklos darbuotojai. Iš administracijos atstovus delegavo Tarptautinio bendradarbiavimo valdyba ir Karybos skyrius. Visiems tariame nuoširdų AČIŪ. Labiausiai dėkingi talkininkams, tikimės, liks ąžuoliukai, kurių dėl juos jau praaugusių nevertingų krūmų, visai nebesimatė.
Šis gražus būrys žmonių apie 50 ąžuolų apimantį plotą, 2,5 valandos be poilsio triūsdami 30 laipsnių karščio temperatūroje, vis tik įveikė ir pasigrožėję nuveiktu darbu, pasižadėję ir ateityje neapleisti ąžuolyno, išsiskirstė pavargę, bet laimingi.
Daugiau fotografijų iš renginio čia