Birželio 29 d. pasienyje su Kaliningradu, Kudirkos Naumiestyje, naujoje parodoje atgimė šimtmetį skaičiuojančios Šaulių sąjungos istorija. Paroda „Lietuvos šauliams – 100“ – tai bendras Šaulių sąjungos narių ir muziejininkų darbas.
![](/images/2019/Sauliai/1.jpg)
Tą pačią dieną, Vinco Kudirkos muziejuje vyko konferencija „Lietuvos šaulių sąjungai – 100“. Konferencijos metu šaulys Statys Ignatavičius skaitė pranešimą „Lietuvos šaulių sąjungos istorija“. O Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Kudirkos Naumiesčio 410-osios šaulių kuopos vadas Antanas Varankovas apžvelgė šaulių veiklą šiame miestelyje nuo 1993 iki 2019 metų. Į minėjimą buvo pakviesta daug garbingų svečių.
Šventėje dalyvavo ir Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos atstovas, specialistas Marius Dubinskas, kuris pasveikino šaulius su gražia švente, padėkojo užkardos kolektyvo vardu už glaudų bendradarbiavimą ugdant jaunąją kartą, bei palinkėjo išlikti stipriems. O Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Kudirkos Naumiesčio 410-osios šaulių kuopos vadui Antanui Varankovui užkardos vardu įteikė atminimo dovaną.
![](/images/2019/Sauliai/2.jpg)
A. Varankovas visiems susirinkusiems paminėjo, kad keletas buvusių jaunųjų šaulių šiuo metu tarnauja Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardoje, papasakojo, kad 410-osios kuopos šauliai savo laiku kartu patruliuodavo su Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos pareigūnais, taip pat prisiminė Jaunojo pasieniečio būrelio ištakas, bei pasidžiaugė, kad jaunieji šauliai mielai dalyvauja būrelio veikloje.
![](/images/2019/Sauliai/3.jpg)
Šaulių sąjunga, įkurta 1919 metais, veikė kaip visuomeninė sukarinta organizacija, telkianti skirtingų interesų žmones bendram tikslui – ginti ir saugoti Lietuvos nepriklausomybę. Per dvidešimt veiklos metų organizacija apėmė plačius visuomenės sluoksnius. Siekdami ugdyti patriotiškumą, šauliai veikė ne tik karybos, bet ir kultūros bei sporto srityse. Iki sovietų okupacijos (1940 m.) ši organizacija vienijo virš 62 tūkstančius narių. Šiandien Šaulių sąjungai priklauso 11 tūkstančių narių.
Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos informacija ir nuotraukos
|