Žygio tikslas – atminti ir pagerbti pirmąją 1940-ųjų metų sovietų okupacijos auką, sargyboje žuvusį pasienio policijos Alytaus baro Ūtos pasienio sargybos viršininką Aleksandrą Barauską, 75-ąsias jo žuvimo metines bei kitų, sąžiningai atlikusių savo pareigas ir tam paaukojusius savo brangiausią turtą - gyvybę, atminimą.
Ta proga žygeiviai buvo pakviesti aplankyti Pasieniečių muziejų, kur be nuolatinių ekspozicijų šiuo metu eksponuojamas ir aukštas Lietuvos valstybės apdovanojimas - Vyčio kryžiaus ordino didysis kryžius, priklausantis A. Barauskui. Šis apdovanojimas, skirtas A. Barauskui po mirties buvo įteiktas dukrai Onai Brasiūnienei, klubo garbės narei, 2005 m., nes tik tada klubo ir muziejaus iniciatyva jo auka buvo tinkamai įvertinta ir pripažinta valstybiniu lygiu.
Į žygį šį kartą susirinko virš 700 šį sportą propaguojančių žygeivių. Dalyvavo nemažai komandų iš visuomeninių organizacijų, kariuomenės dalinių, jaunojo pasieniečio būrelių nariai. Daugelis komandų pėsčiavo su savo vėliavomis.
Pasieniečių klubo vėliavą nešė klubo valdybos pirmininko pavaduotojas Artūtas Čeida. Žygiavo Vilniaus, Medininkų, Ignalinos, Visagino, Marijampolės, Klaipėdos būrių klubiečiai. Kai kurie pasirinko lengvesnę 15 km trasą, kiti - ilgesnes - 25 ir 35 km trasas.
Pakeliui keliautojai galėjo pasigrožėti puikiomis Medininkų kaimo apylinkėmis, apsilankė Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardoje, Medininkų pilyje pasivaišino pasienietiška koše. Dalis maršruto ėjo išilgai valstybės sienos su Baltarusija, žygeiviai matė išorinės Europos Sąjungos įrangą. Trasos neaplenkė ir aukščiausios Lietuvos vietos - Aukštojo kalno (293,8 m virš jūros lygio), o greta esančioje Juozapinės kalvoje (293,6 m) galėjo pasidomėti, kaip auga klubo dešimtmečio ąžuolynas. Gaila, kad paminklinis akmenukas, prieš keletą metų klubiečių pastangomis ten pastatytas, yra nukentėjęs nuo vandalų.
Popietę, žygeiviams finišuojant, į Pasieniečių mokyklos kiemą subirbė gausybė jau seniai nematytų modelių motociklų. Kaip tik šią gražią vasaros dieną į žygį išsirengė Dzūkijos senosios technikos klubas. Prikėlę naujam gyvenimui motociklus šios technikos mylėtojai panoro apsilankyti Pasieniečių muziejuje, o žygeiviai galėjo pasmalsauti apžiūrėdami jų senienas.
Visi klubiečiai savo iššūkius įveikė, gavo žygio dalyvio diplomus ir pasidžiaugę pabendravimo galimybe, išsiskirstė.
Renginio akimirkos čia
|