Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Sugrįžę padėti...

Lavoriškių pasienio užkardoje talkina 6 buvę VSAT pareigūnai, tarp jų ir pasieniečių klubo nariai 

Užplūdus neteisėtiems migrantams iš kaimyninės šalies, Lietuvoje paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, Liepos 20-ąją Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas kreipėsi į buvusius pareigūnus, tarnavusius VSAT dėl papildomų pajėgų kontroliuojant situaciją, pagalbos ir patirties sklaidos dabartiniams pasieniečiams poreikio.

Šiandien, esami ir buvę pasieniečiai susitelkė, surėmė pečius. Nepraėjus nė mėnesiui nuo viešo pasieniečių vado kreipimosi, valstybės sieną su Baltarusija saugančioje VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardoje sėkmingai tarnauja savo šaliai, prisideda prie jos saugumo 6 buvę pareigūnai.

Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnų gretas papildęs būrys padės vykdyti apsaugos, logistikos bei transportavimo funkcijas. Darbuotojai motyvuoti, pasiryžę suteikti visokeriopą pagalbą. Jų įgyta ankstesnė darbo patirtis ir dabartinė motyvacija padėti ekstremaliosios situacijos metu – verta pagarbos.

Pagerbtas Aldonos Žagunienės atminimas

Rugpjūčio 11 d. Trakų Švc. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje vykusių Šv. Mišių metu į paskutinę kelionę buvo išlydėta Pasieniečių klubo Garbės narė Aldona Žagunienė. Urna su velionės palaikais buvo įleista į šeimos kapą Antakalnio kapinėse. Velionės atminimą pagerbė ir Pasieniečių klubo nariai.

Aldona gimė 1929 m. lapkričio 11 d. Jonavoje Vytauto ir Elenos Pinkevičių šeimoje. Čia augo 9 vaikai (4 seserys ir 5 broliai), Aldona iš jų buvo vyriausia. 1933 m. Pinkevičių šeimai persikėlus į Alytaus miestą, Aldona čia baigė vidurinę mokyklą. Po to Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute įgijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos specialybę.

A. Žagunienės pedagoginė veikla prasidėjo Rozalimo (Pakruojo r.) vidurinėje mokykloje. Dirbo mokytoja ir mokymo dalies vedėja, vėliau Pakruojo žemės ūkio technikume dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą. 1962 m. šeimai persikėlus į Trakus, mokytojavo mokyklos-internato, ir Trakų 2-je vidurinėje mokykloje, o šiai gavus gimnazijos statusą – Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Joje dirbo iki 2001 m. rugsėjo.

1956 m. Aldona Pinkevičiūtė ištekėjo už Zenono Žagunio. 1957 m. susilaukė sūnaus Gintaro, o 1958 m. – dukters Ramunės.

Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, patriotiškai išauklėtas sūnus Gintaras stojo į jaunos valstybės gynėjų gretas ir likimas jam lėmė paaukoti brangiausią turtą – gyvybę ginant Valstybės sieną su Baltarusija. Didžiulis skausmas ir širdgėla prislėgė motinos Aldonos krūtinę. Tačiau ji nepalūžo. Dėjo didžiules pastangas, kad Gintaro Žagunio vardas būtų tinkamai įamžintas, noriai bendradarbiavo su Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovais, Lietuvos Respublikos Seimo nariais, Šalčininkų rajono vadovais ir galėjo pasidžiaugti tiek iškilusiu paminklu G. Žaguniui jo žuvimo vietoje Krakūnų kaime (Šalčininkų r.), tiek čia rengiamais jo atminimo minėjimais kasmet, gegužės 19 d.

Daugiau fotografijų čia

 

Jau tampa tradicija...

 

Jau tampa tradicija, kai vasarą Marijampolės būrio nariai susirenka į Varėnos rajone, Kaniavos kaime būrio vado pavaduotojo P. Kavaliausko tėviškę. Šiemet ši diena buvo liepos 31-oji. Į gražiame gamtos prieglobstyje, miškų apsuptyje esančią sodybą susirinko 16 Marijampolės būrio narių su šeimomis ir 4 Klaipėdos būrio nariai su jų vadu G. Povilaičiu. Vasaros iškyla prasidėjo prie pirmojo pasieniečio A. Barausko paminklo, kur buvo padėtos gėlės ir uždegta atminimo žvakelė. Buvo prisimintos ir tylos minute pagerbtos Medininkų žudynių aukos.

Po trumpų prisiminimų ir pagerbimo tų, kurie savo gyvybes paaukojo vardan Tėvynės, visi išplaukėme baidarėmis pasigrožėti dzūkijos kraštovaizdžiu ir įveikti Ūlos upės sukurtas kliūtis ir užutėkius. Po plaukimo baidarėmis aplankėme vietą, kur Kaniavos kaime pastatytas paminklas žuvusiems Lietuvos savanoriams. Čia uždegėme žvakeles ir atidavėme pagarbą visiems tiems, kuriems širdyse buvo ir liko svarbiausia Lietuva.

Sugrįžus į sodybą aptarti Marijampolės būrio planai ateičiai, įteikti šimtmečio apdovanojimai. Pavakare, prie laužo prisimintos bendradarbiavimo su Klaipėdos būriu akimirkos ir nuveikti gražūs darbai, padėkota sodybos šeimininkui už jo šiltą priėmimą ir drauge praleistas akimirkas.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Marijampolės būrio informacija

 

30-ųjų Medininkų tragedijos metinių minėjime ir Pasieniečių klubo nariai

Prieš 30 metų, liepos 31-ąją Medininkų kelio poste prieš Lietuvos valstybę ir jos piliečius buvo panaudota brutali jėga - sovietų agresoriai, tąnakt nužudė septynis šalies gynėjus, vykdžiusius savo pareigą - saugojusius valstybės sieną bei šalies teritorinį vientisumą.
Pasieniečių klubo nariai dalyvavo iškilminguose renginiuose -  Antakalnio kapinėse ir prie Medininkų memorialo, kur pagerbė žuvusių pareigūnų atminimą.
VSAT nuotraukos
Tekstas - Mariaus Zemensko

Padėka surado savo herojus...

Šiandien t.y. 2021 07 27 dieną Vilniuje, Karininkų ramovėje buvo suorganizuotas apdovanojimo renginys kuriame dalyvavo ne tik apdovanojamieji, o ir Pasieniečių Klubo pirmininko pavaduotojas A.Čeida, Valdybos narys K.Luneckas ir svečias iš  LKKSS, Valdybos pirmininko pavaduotojas dr. Vytautas Račkauskas.  

Už nuopelnus Valstybės sienos apsaugos tarnybai VSAT atminimo ženklu "Valstybės Sienos Apsaugai - 100" buvo apdovanoti Pasieniečių klubo, Vilniaus būrio nariai.

Įsakymą pasirašė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

Su gražiais palinkėjimais, žodį tarė ir dalyvavęs apdovanojimo ceremonijoje LKKSS Valdybos pirmininko pavaduotojas dr. Vytautas Račkauskas. 

Vilniaus būrio informacija


Prisijungti
Prisijungimo vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Antanas ŽILĖNAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.08 sekundes
3,726,701 unikalūs lankytojai