Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Pirmi darbai… 2022-01-22

 

2022-ieji, nauji metai, nauji darbai ir Klaipėdos būryje. Po truputį pradedame judėti.

Sausio 22 d. buvo pradėta projekto “Memel Nord ir pasieniečiai” ekspozicijos inventorizacija. Procesas gali šiek tiek užtrukti, nes nemažai eksponatų mums nežinomi. Nežinoma kaip tiksliai jis vadinasi ir kokia tiksli jo funkcija. Ieškome specialistų kurie galėtų ką pakomentuoti, taip pat ir interneto platybėse. Taip pat jau yra pradėta dėlioti nauja ekspozicija, kuris daugiau papasakos apie mūsų, tai yra VSAT, laivyną. Taip kad, kas buvote iki šiol mus aplankę, dabar jau bus galima pamatyti naujus eksponatus.

Baigus inventorizaciją pradėsime teisinį ekspozicijos įforminimą. Taip pat yra planuojami 2022 metais teritorijos pakeitimai. Tai reikia suderinti su Pajūrio regioniniu parku. Minčių tikrai yra, reikia jas tik po truputi įgyvendinti...

Dalis skaitytojų tikriausiai girdėjo, o lankytojai matė, apie lauko ekspozicijoje buvusį tarpukario, 1921 metų, Lietuvos sienos žymeklį. Tiesa jis buvo padalintas į tris dalis, bet vis dėlto tai buvo šimto metų senumo eksponatas. Šis sienos ženklas stovėjo ant Baltijos jūros kranto, bet galiausiai 2020 metų kovo mėnesį audros jį nuplovė nuo kopagubrio. Tikėjomės, kad šis eksponatas liks mūsų lauko ekspozicijoje, kur jam draugiją būtų sudaręs šių laikų sienos ženklas, bet deja - niekam nereikalingas jis buvo tol kol gulėjo po smėliu ant jūros kranto. Ženklą išgelbėjus ir parsigabenus prie bunkerio, atsirado daug norinčių matyti jį kitose vietose nors ir praradusį įstorinę vietą. VSAT, Pasieniečių klubo, Pajūrio regioninio parko ir Palangos miesto savivaldybės bendru sutarimu buvo priimtas sprendimas, kad Palangos savivaldybė istorini obeliską atstatys šalia buvusios vietos, tik tolėliau nuo kopos krašto. Šiuo metu sienos ženklą išsivežė Palangos miesto komunalininkai. Kaip bebūtu gaila, bet… Tačiau mes, Klaipėdos būrys, jau kuriame planus, kaip reikės pagaminti tokį patį stulpą ir su istorine informacija eksponuoti prie bunkerio. Svarbiausia kad yra PLANAS.

 


Lauksime vasaros ir Jūsų auksinių rankų!!!

Su geriausiais linkėjimai iš Klaipėdos...

Vilniaus Karininkų ramovėje - Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys

Laisvės gynėjų dienos renginiai vyko ne tik LR Seimo Didžiajame kieme, bet ir Vilniaus Karininkų ramovėje. Čia susirinko per 15 visuomeninių organizacijų atstovai, kurie dalijosi prisiminimais apie Lietuvai 1991 m. sausio mėnesį lemtingus įvykius. 
Svarbu pažymėti, kad lemtingu Lietuvai laikotarpiu, Aukščiausioje Taryboje buvo per 1300 laisvės gynėjų, nemaža dalis jų  - pasieniečiai - valstybės sienos sargai.
Prisiminti ir įvertinti, tai visų svarbiausia, ir nesvarbu kokia tai forma - žodinė padėka, ar kitas apdovanojimas. 
Pasieniečių klubas įvertindamas tuometinių Laisvės gynėjų, ir ne tik tautiečių,  pastangas ir drąsą I-ojo laipsnio medaliu "Buvome, esame, būsime" apdovanojo Ukrainos Charkovo srities pulkininką - Jurko Katrič bei Klubo Marijampolės būrio narį Vitalijų Grabauską. II-ojo laipsnio medalis "Buvome, esame, būsime" buvo įteiktas visuomenininkui Antanui Kliunkai.

Klubo valdybos informacija

Pristatome autorinę fotografijų parodą „Laisvės šviesa naktyje“.

  Tai mūsų tarnybos kolegos, pareigūno, mėgėjo fotografo (panorusio likti anonimu) paroda, sudaryta iš 14 fotografijų skirtų Lietuvos Laisvės gynėjams pagerbti ir atminti, kurie žuvo 1991 m. sausio 13 d. naktį...

Parodą rasite kontekstiniame meniu "Mūsų kūryba". 

 

p.s. primename, kad šioje skiltyje yra publikuojami ir kiti mūsų kolegų kūriniai. Prašom apsilankyti ir palikti savo įvertinimus. Ačiū.

Klaipėdos būrys, Laisvės gynėjų diena ir video instaliacija...
Iškilmingoje Laisvės gynėjų rikiuotėje – ir Pasieniečių klubo nariai

Trečiadienio popietę LR Seimo Didžiajame kieme vyko iškilminga Laisvės gynėjų rikiuotė, kurioje be kitų organizacijų bei asmenų dalyvavo ir Pasieniečių klubo Vilniaus, Marijampolės ir Varėnos būrių atstovai.

Rikiuotės metu Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis  bei LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kreipėsi į susirinkusius rikiuotės dalyvius, dalinosi lemtingų 1991 m. sausio mėn. įvykių chronologija, svarstė apie šiandieninės visuomenės pilietiškumo brandą bei istorinės atminties reikšmę. Renginio pabaigoje dalyviai dalinosi prisiminimais, vaišinosi kareiviška koše ir arbata.

Po iškilmingo renginio, Klubo Valdybos pirmininkas Valentinas Novikovas kartu su klubo nariais LR Seimo Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjai Angonitai Rupšytei už ilgametį bendradarbiavimą ir įvairiapusę paramą, prisidedant ir prie žuvusių pasieniečių – A. Barausko bei G. Žagunio atminimo įamžinimo įteikė Klubo suvenyrą, kaip padėką.

Prisijungti
Prisijungimo vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Antanas ŽILĖNAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.08 sekundes
3,726,847 unikalūs lankytojai