Naujausi straipsniai
Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

VASARIO 16-ĄJĄ ATIDENGTAS PAMINKLAS PASIENIEČIAMS LINKMENYSE

Vasario 16-ąją Pasieniečių klubo atstovai, kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnais dalyvavo Lietuvos valstybės 100-mečiui skirtuose renginiuose Linkmenų kaime Ignalinos rajone.

Penktadienį Linkmenų kaime iškilmingai atidengtas paminklinis akmuo pasieniečiams, saugojusiems Lietuvos ir Lenkijos demarkacinę liniją 1923–1939 metais. Ceremonijoje dalyvavo Ignalinos pasienio rinktinės vadas Saulius Tamulevičius bei Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Artūras Jatulis, mūsų klubo Ignalinos būrio vado pavaduotojas.  Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis.

Rinktinės vadas pasveikino šventės dalyvius su Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osiomis metinėmis ir kartu su europarlamentaru bei rajono meru, pakvietę paminklo iniciatorius Gediminą Grigoravičių ir Antaną Žilėną atidengė paminklą, pastatytą pasieniečiams, saugojusiems Lietuvos ir Lenkijos demarkacinę liniją. Rinktinės pareigūnai žuvusių pasieniečių ir Lietuvos valstybės 100-mečio garbei atliko šautuvų salves.

Idėja pastatyti Linkmenyse paminklą pasieniečiams kilo tarpukario Lietuvos pasienio policininkų palikuonims, Pasieniečių klubo nariams G. Grigoravičiui ir A. Žilėnui. Ypač didelis nuopelnas derinant paminklo projektavimo darbus priklauso pasieniečio Jono Grigaravičiaus sūnui Gediminui. Monumento įrengimo darbų rūpesčius prisiėmė Ignalinos rajono savivaldybė kartu su Linkmenų seniūnija. Paminklas pastatytas toje vietoje, kur kadaise ėjo administracinė linija su Lenkijos okupuotu Vilniaus kraštu. Šią liniją saugojo Lietuvos pasienio policija. Pareigūnai čia turėjo atlikti nelengvą ir pavojingą tarnybą, nes tai buvo laikina siena tarp neseniai kariavusių valstybių. Šios linijos Lietuva niekada nepripažino kaip valstybės sienos, ją žymėjo tik paprastomis medinėmis gairėmis, kurios neretai lenkų iniciatyva buvo perkasinėjamos ir dėl to ne kartą kildavo konfliktai. Nuo to yra nukentėję ir mūsų pasieniečiai.

Foto: Linos Kovalevskienės  (daugiau fotografijų čia )

 

Loreta Dumbauskienė

Naujienos JPB Kudirkos Naumiesčio būrelyje
VASARIO 16, LIETUVAI 100, KLAIPĖDOS BŪRYS IR ŠVENTINĖ KLAIPĖDA

   ... Nors ir negausiai, bet svarbu dalyvauti... Taip Pasieniečių klubo Klaipėdos būrys sudalyvavo šventėje, kuriai jau tik 100 metų.

   

 

Daugiau foto iš šventinės Klaipėdos čia

SVEIKINIMAI

 

 
     
     

 

ORIGINALI DOVANA LIETUVAI

„Lietuvos geležinkeliai“ atkurtos valstybės 100-mečio proga Lietuvai įteikė originalią dovaną – pirmą kartą istorijoje Tautiška giesmė suskambo traukinių balsais. Unikalaus traukinių orkestro vadovu pakviestas tapti žymus dirigentas Donatas Katktus, o atlikėjais – „Lietuvos geležinkelių“ mašinistai, galingus lokomotyvus pavertę muzikos intrumentais.

„Sveikindami Lietuvą jubiliejaus proga valstybei norėjome įteikti originalią dovaną, sukurti tai, ko iki šiol nebuvo. Dar liepą visus traukinius papuošėme Vyčiais, o artėjant Vasario 16-ąjai subūrėme unikalų traukinių orkestrą, sugrojusį Tautišką giesmę. Taip atliekamas Lietuvos himnas skamba pirmą kartą istorijoje“, - pasakojo „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Peržiūrėti originalią dovaną galite puslapio dešiniame meniu panelėje "VIDEO"

 

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Vygandas PAULIUKAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
Užkrauta per 0.05 sekundes
970,229 unikalūs lankytojai